Call us on 0330 2233 790 and we'll help you find the best subscription for your school

How many pupils are in your school?


Enter the number of pupils at your school to view the cost/pupil.
NEW! INTRODUCTORY
50% OFFER
50% off lesson packs until 31/12/2018

Our most popular packages for primary schools with over 110 pupils...

4 magazines
+ lesson plans

  • 4 magazines each month
  • Access to all lesson plans
Annual cost per pupil £0.75†
* Includes a 50% lesson pack discount
£42 bulk saving on magazine subscriptions

8 magazines
+ lesson plans

  • 8 magazines each month
  • Access to all lesson plans
Annual cost per pupil £1.22†
* Includes a 50% lesson pack discount
£93 bulk saving on magazine subscriptions

12 magazines
+ lesson plans

  • 12 magazines each month
  • Access to all lesson plans
Annual cost per pupil £1.65†
* Includes a 50% lesson pack discount
£155 bulk saving on magazine subscriptions
NEW! INTRODUCTORY
50% OFFER
50% off lesson packs until 31/12/2018

Our most popular packages for smaller schools with under 110 pupils...

2 magazines
+ lesson plans

  • 2 magazines each month
  • Access to all lesson plans
Annual cost per pupil £0.42†
* Includes a 50% lesson pack discount
£16 bulk saving on magazine subscriptions

4 magazines
+ lesson plans

  • 4 magazines each month
  • Access to all lesson plans
Annual cost per pupil £0.65†
* Includes a 50% lesson pack discount
£42 bulk saving on magazine subscriptions

8 magazines
+ lesson plans

  • 8 magazines each month
  • Access to all lesson plans
Annual cost per pupil £1.12†
* Includes a 50% lesson pack discount
£93 bulk saving on magazine subscriptions

Customise your subscription

† Cost/pupil estimates are based on 300 pupils/school. If you enter the number of pupils at your school, the costs will be calculated across all pupils in your school.

What our customers say

Rated 5 stars on Facebook
The Guardian
Primary Times
The School Run
Startups 100
Subscribe to our monthly e-newsletter Sign up